Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Tare në dashuri me futbollin brazilian, kërkon një tjetër talent

Igli Tare konfirmoi qëndrimin në Seria A me Lacion duke refuzuar ofertën që i kishte bërë Milani për të kaluar si drejtor sportiv i kuqezinjve. Tare ka nisur nga puna për merkaton e verës dhe ka hedhur sytë nga futbolli brazilian aty ku kërkon një tjetër talent.

Këtë radhë, objektiv i Tares është 18-vjeçari, Gustavo Cipriano i cili aktivizohet me Santosin dhe shihet si një nga mbrojtësat më të mirë në Brazil. Mbriojtësu 18-vjeçar ka një kontratë që i përfundon në vitin 2021 ndërkohë që Lacio e vëzhgon prej vitesh dhe kishte kërkuar edhe vitin e kaluar ta transferonte por pa ia arritur.

“Corriere Dello Sport” raporton se Tare kërkon të përfitojë nga momenti pasi Santos nuk po kalon një moment të qetë për shkak të ndryshimeve të shumta në klub dhe synon ta përfitojë më lehtë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/