Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Talenti i Kievos në fokus, Bajerni dhe Milani nisin duelin në distancë

Talentet janë e ardhmja dhe në këtë mënyrë klubet mundohen të sigurojnë sa më shumë të tillë në gjirin e tyre, të cilët më pas mund të shpërthejnë, teksa kthehen në një vlerë financiare të madhe. I njëjtë është diskutimi edhe për talentin e datëlindjes 2000, Emanuel Vinjato.

Trekuartisti aktivizohet me Kievon dhe u evidentua në ndeshjet e fundit të kampionatit, teksa veronezët nuk kishin objektiva dhe vendosën të hidhnin në fushë lojtarë të rinj të rritur nga akademia, si rasti i Vinjatos. Për futbollistin ka nisur një duel në distancë mes Milanit dhe Bajernit.

Të dyja klubet kanë parë shenjë nga lojtari dhe kërkojnë ta transferojnë. Vinjato mund t’i sjellë të ardhura të rëndësishme klubit të Kievos, teksa vlerësohet me shumën e 10 milionë eurove. Sa i përket garës mes Milanit dhe Bajernit, kuqezinjtë duket se kanë një avantazh të rëndësishëm ndaj gjermanëve pasi talenti kërkon të qëndrojë në Itali.

/Egi Çabeli-VipSport.al/