Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Sulmuesi kolumbian i jep lamtumirën para kohe turneut, dëmton gjurin

Kur sapo ka nisur Kupa e Amerikës, e cila zhvillohet në Brazil, sulmuesi i Kolumbisë Luis Muriel ka pësuar një dëmtim. Muriel, u dëmtua në sfidën e parë të Kolumbisë në këtë kompeticioni përballë Argjentinës, teksa u detyrua të braktiste fushën në minutën e 14 pas një problemi në gju.

Ditën e sotme analizat kanë konstatuar se problemi është serioz dhe se sulmuesi nuk mund të riaftësohet në kohë për të vazhduar dhe për të kontribuar për vendin e tij. 28-vjeçarit do t’i duhet të qëndrojë për 2 muaj jashtë fushës së blertë, ndërkohë që për Muriel kishte edhe një interesim nga Milani. Sulmuesi u kthye në janar në kampionatin italian, duke veshur fanellën e Fiorentinës me formulën e huazimit nga Sevilja, teksa arriti të shënonte disa gola të rëndësishëm për vjollcat në Serie A.

Për këtë arsye, fitoi edhe interesin e kuqezinjve, por pas dëmtimit situata mund të komplikohet. Megjithatë, tashmë dëmtimi ka komplikuar gjithçka, pasi edhe Fiorentina vështirë se do ta transferojë përfundimisht sulmuesin.

/Egi Çabeli-VipSport.al/