Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Strakosha është në shitje! Lacio cakton vlerën e kartonit për tre klube angleze

Prej kohësh Lacio insiston se Thomas Strakosha është i paprekshëm dhe se mendon të vazhdojë bashkëpunimin sa më gjatë me portierin shqiptar. Por sigurisht çdo lojtar ka një çmim dhe vlera e portierit shqiptar vazhdon të rritet ndjeshëm, duke shtuar edhe interesimin për të. Kjo ka bërë që Lacio të marrë në konsideratë idenë e transferimit të tij, duke i vendosur çmimin kartonit të 24-vjeçarit.

Gjatë javëve të kaluara është përmendur shpesh interesimi i klubeve angleze për gardianin shqiptar. Sipas “Il Messaggero”, përveç Arsenalit e Totenhemit, tani për Strakoshën ka filluar të interesohet konkretisht edhe Uest Hem. Ndaj në një situatë të tillë Lacio duket gati të hapë ankand mes këtyre skuadrave për të siguruar sa më shumë nga një transferim i mundshëm.

I njëjti burim saktëson se bëhet fjalë për një shifër relativisht të lartë, pasi Klaudio Lotito e vlerëson mes 50-55 milionë eurove portierin shqiptar dhe nuk dëshiron ta lërë të largohet për një shumë më të ulët. Pritet që negociatat konkrete të fillojnë në javën e ardhshme, pasi klubet angleze kanë piketuar portierin shqiptar dhe duan të bëjnë investime të rëndësishme për portën e tyre. /vipsport.al/