Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shtohen kandidatët për Hysajn, në garën për shkodranin përfshihen edhe gjigandët anglezë

Elseid Hysaj e ka deklaruar se do të largohet nga Napoli dhe se ky ishte sezoni i fundit me fanellën e të kaltërve. Për shërbimet e shkodranit janë të interesuara një sërë klubesh, teksa pak ditë më parë është përfolur për Interin, Atletiko Madrid apo edhe Juventus.

Megjithatë, ditën e djeshme listës së kandidatëve për mbrojtësin i është shtuar edhe Mançester Junajtid. Djajtë e Kuq janë vënë në kërkim të një mbrojtësi krahu, duke parë se Ashlej Jang nuk ofron garancitë e disa viteve më parë. Anglezët kanë filluar të bëjnë sondazhet e para për Hysajn, ndërsa sipas asaj që raporton Sky, Junajtid ka kërkuar më tepër informacion për shqiptarin.

Duket se Hysaj i ka dyert e hapura dhe do t’i duhet të zgjedhë tashmë nëse do të provojë një aventurë jashtë Italisë me Junajtid apo Atletiko nëse arrihet akordi, apo të qëndrojë në Serie A, një kampionat të cilin tashmë e njeh mjaft mirë pas eksperiencave me Empolin dhe Napolin.

/Egi Çabeli-VipSport.al/