Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Short me fat për Partizanin, të kuqtë i presin rivalë modestë në rast se eliminohen nga Champions-i

Partizani ka njohur ditën e sotme kundërshtarët në turin e dytë eliminator të Ligës së Europës. Të kuqtë, do të luajnë fillimisht ndaj Karabakut në turin e parë, ndërsa në turin e dytë në rast se kualifikohen dhe kryeqytetasit kalojnë ekipin azer, atëherë do të përballen me fituesin e çiftit Dundalk skuadër irlandeze, dhe letonezve të Rigës. Megjithatë, Partizani duhet të mendojë fillimisht të kalojë Karabakun në raundin e parë. Gjithsesi, edhe nëse eliminohen të kuqtë e kanë një tjetër mundësi për të vazhduar aventurën europiane teksa do të marrë pjesë në turin e dytë të Ligës së Europës.

Skuadra kampione e Shqipërisë ka qenë me fat në short, teksa në turin e dytë të Ligës së Europës do të përballet me humbësin e çiftit Sherif Tiraspol-Saburtalo, skuadër gjeorgjeze. Duke marrë parasysh forcën e Sherifit të Tiraspolit, atëherë me shumë mundësi Partizani do të luajë ndaj Saburtalos, një rival plotësisht i kalueshëm.

Ndërkohë, skuadra kosovare e Feronikelit, fillimisht do të luajë në raundin para eliminator me ekipin e Red Linkoln, ndërsa nëse kalon më tej, përballet me skuadrën e Nju Seints. Ndërkaq, nëse eliminohen kampionët e Kosovës, do të  vazhdojnë rrugëtimin në Ligën e Europës, teksa ndeshen me humbësit e sfidës Ararat-Aik.

Sakaq, skuadra e Shkëndijes në Champions League në turin e parë do të ndeshet me estonezët e Nome Kalju, ndërsa në rast se avancon për në turin e dytë atëherë tetovarët do të ndeshen me një rival tejet të vështirë për t’u kaluar si Sëlltiku. Nëse, eliminohen nga Champions League, atëherë Shkëndija do të luajë me humbësin e çiftit Dudelanzh-Valeta.