Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shkëndija zyrtarizon lëvizjet, rinovon dhe më pas largon sulmuesin nga skuadra

Shkëndija e Tetovës ka zyrtarizuar sot lëvizjet e fundit në merkaton e verës dhe ashtu siç ishte bërë publike më parë, Izair Emini i ka dhënë lamtumirën kuqezinjve. Sakaq, një tjetër lëvizje është bërë edhe me sulmuesin Besmir Bojku i cili nuk po arrin të gjejë hapësira te tetovarët.

Kështu, sot ka rinovuat kontratën e tij edhe për 3 vite me të drejtë rinovimi edhe për një vit tjetër, ndërkohë që është marrë edhe një vendim i dytë për të. Bojku do të huazohet në kampionatin e Kosovës dhe do të luajë deri në fund të sezonit me Feronikelin.

Lajmi u bë i ditur nga vet faqja zyrtare e klubit shqiptar që njofton edhe për afrimin e 4 futbollistëve nga ekipi i të rinjve, të cilët kanë firmosur kontrata profesioniste me Shkëndijën e Tetovës. /Erjon Allaraj-VipSport.al/