Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Sfida për të fituar një duel me Romën, Kukësi dhe Debreceni përcaktojnë orarin e ndeshjes

Kukësi do të marrë pjesë në turin e parë eliminator të Ligës së Kampionëve teksa nga goglat e shortit verilindorët duhet të përballen me hungarezët e Debrecenit. Ndërkohë, skuadra nënkampione e Shqipërisë ka nisur përgatitjet për ndeshjen europiane.

Sfidën e parë skuadra e Kukësit do ta luajë në transfertë më datë 11 korrik në orën 19:00. Ndeshja do të luhet në stadiumin e Debrecenit, ‘Nagierdei Stadium’, me një kapacitet prej 20.340 vendesh. Sakaq, takimi i kthimit pas një jave në Shqipëri është përcaktuar në orën 20:00, teksa ende nuk është vendosur stadiumi, në të cilin Kukësi do të presë Debrecenit, nëse sfida do të zhvillohet në Shkodër apo Elbasan.

Sakaq, ekipi fitues i kësaj përballje do të ketë mundësinë për t’u ndeshur me Romën në turin e dytë eliminator. Një takim prestigjioz që do t’i vlente shumë Kukësit nga pikëpamja imazhit dhe marketingut.

/Egi Çabeli-VipSport.al/