Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Salah nuk është për t’u shitur, Liverpuli refuzon ofertën stratosferike të Juventusit dhe Realit

Mohamed Salah është i paprekshëm për Liverpulin. Sulmuesi egjiptian edhe në këtë sezon tregoi se është ai lideri i skuadrës, me të cilën në fund u shpall edhe fitues i Ligës së Kampionëve. Salah, e tregoi këtë jo vetëm me golin në finale por edhe gjatë rrugëtimit, ndërsa në kampionat u shpall edhe golashënuesi më i mirë, falë 22 golave, së bashku me shokun e tij të skuadrës, Mane dhe Agueron.

Sigurisht, për Salah ka një interes të madh nga klubet europiane, të cilat ëndërrojnë shërbimet e 27-vjeçarit. Së fundmi, sipas asaj që raportohet nga Anglia, të kuqtë kanë refuzuar 150 milionë paund nga Juventusi dhe Real Madridi.

Një shifër stratosferike, megjithatë anglezët nuk janë menduar dy herë për të refuzuar si italianët ashtu edhe spanjollët. Në këtë vendim ka të bëjë edhe mendimi i Salah, i cili të paktën për këtë sezon nuk kërkon të lëvizë nga ‘Anfield’, ku do të kërkojë edhe triumfin në Premier League.

/Egi Çabeli-VipSport.al/