Rekordi me të huaj te Kastrioti, evropianë, afrikanë e brazilianë nuk e shpëtuan dot skuadrën!

Kastrioti i sezonit të shkuar ka pasur një numër rekord të huajsh, më shumë se çdo ekip i Superiores. Madje të kombësive të ndryshme. Kamerunas, nigerianë,  spanjollë, brazilianë, greko-sudanez, malazezë. Të gjithë dhanë kontributin e tyre që nga fillimi i sezonit, ose më saktë në pjesën e parë të garës kur te krutanët janë federuar jo pak, por plot 10 futbollistë.

Më pas, në pjesën e dytë të garës, duke ditur që rregullorja lejon që të luajnë vetëm 4 prej tyre, në Krujë mbetën 5 futbollistë, e madje 4 prej titullarë titullarë të rëndësishëm në ekipin që ndërtoi trajneri Bledar Devolli.

Por, duke qenë se skuadra do të luajë në Kategorinë e Parë, shumica e tyre do të largohen, e madje, klubi edhe mund t’i shesë në Superiore apo dhe jashtë vendit ata që kanë kontratë.

E.S./Vipsport.al/

 

LOJTARËT E HUAJ NË FAZËN E PARË TË ZEZONIT TË SHKUAR

1.TABORT PRESTON

2.ADOLF NKEMBE

3.MBA DUVAL

4.ÇARLS ATSINA

5.NIKOLA STIJEPOVIÇ

6.PABLO GAJEGO

7.LUKMAN HUSEIN

8.HENRI OKEBUGU

9.ALEKSANDRSOS RAHIM

10.ROXHER ZHUNIOR

 

LOJTAR QË MBETËN NË DY FAZAT E DYTA

1.ROXHER ZHUNIOR

2.LUKMAN HUSEIN

3.HENRI OKEBUGU

4.EDY BOJOM

5.KINGSLEY OKBODIKE

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan