Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Reali provon sërish për Eriksen, miliona plus një lojtar i madrilenëve për anglezët

Reali i Madridit nuk ka hequr dorë nga ëndrra për të nënshkruar me patjetër një mesfushor në këtë merkato veriore. Në majën e dëshirave të trajnerit Zidan qëndron Pol Pogba, megjithatë për të mbërritur te francezi nuk do të jetë aspak e lehtë me kërkesat financiare të Mançester Junajtid por edhe konkurrencën e Juventusit.

Megjithatë, madrilenët e kanë një ‘as nën mëngë’ dhe ai është mesfushori i Totenhemit, Kristian Eriksen. Danezi është gati të provojë një aventurë të re në karrierë, ndërsa Spanja dhe Madridi janë destinacioni i preferuar. Në fakt, Eriksen është një objektiv i vjetër i ‘Los Blancos’, por ky sezon ishte një konfirmim më shumë i Eriksen se është gati për një ekip të madh. Për të bindur Totenhemin nuk do të jetë aspak e lehtë, megjithatë Reali ka gati një ofertë të re.

50 milionë euro plus kartonin e mesfushorit, Dani Sebajos. Sebajos ka marrë vendimin për t’u larguar pasi hapësirat te madrilenët nuk janë të garantuara dhe në këtë formë drejtuesit e Realit ia kanë ofruar anglezëve. Tashmë, mbetet për t’u parë nëse londinezet do ta pranojnë propozimin edhe pse duhet përmendur se kërkesat e tyre për kartonin e Eriksen janë shumë më të larta se oferta nga Reali.

/Egi Çabeli-VipSport.al/