Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Real Madrid zyrtarizon goditjen e radhës, prezantohet talenti brazilian

Real Madrid mbetet një nga skuadrat më aktive në këtë merkato vere kur deri më tani ka firmosur me emra të mëdhenj në futbollin Europian siç janë Hazard apo Luka Joviç. Sakaq, madrilenët nuk kanë lënë pas as futbollistë për të ardhmen duke afruar edhe talente që mund të shpërthejnë në “Santiago Bernabeu”.

Ditën e sotme është prezantuar zyrtarisht edhe talenti Rodrigo Goes i cili kalon te Reali nga Santosi, skuadër me të cilën aktivizohej më parë. Sulmuesi 18-vjeçar kishte arritur akordin me Realin kohë më parë si edhe vetë klubet por zyrtarizimi i tij mund të bëhej vetm këtë verë për shkak të moshës së re të futbollistit.

Rodrigo shihet në Brazil si Nejmari i ri dhe madrilenët shpresojnë që sulmuesi të tregojë vlerat e tij dhe të arrijë të shkëlqejë në Spanjë për t’u kthyer në element të rëndësishëm. Pasi ka kryer vizitat mjekësore ditën e sotme, Rodrigo është prezantuar para tifozëve në Madrid. /Erjon Allaraj-VipSport.al/