Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

“Punuam shumë por nuk e mbajtëm dot”, klubi njofton largimin e trajnerit Benitez

Rafael Benitez nuk do të jetë më trajneri i Njukasëllit dhe këtë e ka konfirmuar vetë klubi i Premier Ligës në një postim në sajtin e klubit. Trajneri spanjoll që duket se besimi te ai është i madh për shkak se i kanë ofruar rinovimin, ka vendosur ta mbyllë këtu aventurën angleze dhe të shohë për një të re.

Nga Kina e largët, është Dalian Jifang ajo e cila ka kërkuar shërbimet e trajneri spanjoll duke i ofruar edhe një pagë faraonike. Plot 12 milionë paund në vit, është shifra të cilën Benitez mund të marrë në kampionatin kinez, shifër kjo që ia ka lehtësuar jo pak largimin nga Anglia.

“Me zhgënjim njoftojmë se Rafa Benitez do të largohet nga Njukasëlli pas përfundimit të kontratës në datën 30 qershor. Kemi punuar shumë për të zgjatur kontratën në një periudhë të konsiderueshme por ka qenë e pamundur të gjendej një marrëveshje”, shkruhej në postimin e klubit. /Erjon Allaraj-VipSport.al/