Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pretendent surprizë për Garet Bejl, destinacioni mund të ‘joshë’ uellsianin

Real Madrid është nga ato klube të cilat e kanë nisur vrullshëm merkaton verore. Klubi ‘Los Blancos’ ka zyrtarizuar deri më tani 5 afrime, ndërsa më të spikaturit janë Hazard, Joviç dhe Mendi. Ndërkohë, tashmë trajneri Zidan ka përgatitur listën e lojtarëve të cilët janë të tepërt në planet e tij dhe klubi duhet të mendojë t’iu gjejë sa më shpejt një sistemim të ri.

Në këtë listë bën pjesë edhe Garet Bejl. Uellsiani tashmë dihet që ka përfunduar jashtë planeve, por sulmuesi nuk pranon të largohet nëse nuk gjen një ekipi i cili t’i përshtatet. Por, së fundmi për lojtarin ka shprehur interes Bajerni i Mynihut. Bavarezët pasi hasën në kundërshtimin e Sitit për Sane, tashmë kanë kthyer vëmendjen nga Bejl për të zëvendësuar Roben dhe Riberi, në krahët e fushës.

Tratativat janë ende në fazën fillestare, megjithatë kjo mund të jetë një mundësi e mirë për Realin, pasi një klub si Bajerni garanton suksese në të ardhmen dhe Bejl mund ta pranonte një eksperiencë në Bundesliga.

/Egi Çabeli-VipSport.al/