Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pretekst moskualifikimi në Champions, Arsenali nxjerr në shitje mesfushorin

Nëse ka një emër i cili këtë sezon ka marrë kritika të shumta në organikën e lojtarëve të Arsenalit, atëherë ai është Mesut Ozil. Turko-gjermani nuk ka bindur me paraqitjet e tij, teksa përveç golave dhe asisteve, mesfushori në shumicën e sezonit është dukur i fikur në fushë.

Nga Ozil, pritej të udhëhiqte skuadrën, mirëpo tashmë londinezët kanë vendosur ta hedhin në merkato, teksa shpresojnë të mund të dalin të fituar nga ofertat. Në fakt, Arsenali pasi nuk u kualifikua në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm duhet të sakrifikojë për të balancuar financat dhe në këtë mënyrë kanë nxjerrë në merkato Ozilin.

Megjithatë, e gjithë kjo duket si një pretekst për të shpëtuar nga fantazisti. Ndërsa, Ozil ka edhe një kontratë të majme më ‘The Gunners’, e cila nuk është justifikuar nga 30-vjeçari. Tashmë, Arsenali po pret ofertën e duhur për të larguar Ozil.

/Egi Çabeli-VipSport.al/