Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pogba ka shumë shpenzime, Reali hedh sytë nga mesfushori i Napolit

Trajneri i Realit, Zinedin Zidan po kërkon një përforcim për repartin e mesfushës. Francezi ëndërron të trajnojë patriotin e tij Pogba, por klubi i Mançester Junajtid nuk bën lëshime dhe pas shpenzimeve të deritanishme ‘Los Blancos’ nuk mund t’i lejojnë vetes të paguajnë një tjetër shumë marramendëse.

Në këtë formë, madrilenët kanë hedhur sytë nga mesfushori i Napolit, Fabian Ruiz. Spanjolli ka shkëlqyer në paraqitjet në sezonin e kaluar, ndërsa tashmë është pjesë e kampionatit europian me të rinjtë e Spanjës, ku janë evidentuar edhe më shumë cilësitë e  tij.

Megjithatë, sërish nuk do të jetë e lehtë për t’u bindur klubi napolitan dhe trajneri Ançeloti të cilët e shohin mesfushorin të rëndësishëm në projektin e sezonit të ardhshëm. Ndërkaq, edhe nëse tratativat fillojnë, presidenti De Laurentis nuk pranon të ulet në bisedime për një shifër më të ulët se 60 milionë.

/Egi Çabeli-VipSport.al/