Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pogba e di të ardhmen e tij, mesfushori gati të bëjë lëvizjen ekstreme ndaj klubit

Pol Pogba duket gjithnjë e më larg Mançesterit. Përveç kërkesave nga Juventusi dhe Reali i Madridit, francezi nuk kërkon të qëndroj një sezon pa marrë pjesë në kompeticionin më të rëndësishëm, atë të Champions League.

Ndërkaq, një nga arsyet që më së shumti e shtyn Pogba larg ‘Old Trafford’, është edhe Zinedin Zidan. Trajneri i madrilenëve duket se e ka bindur patriotin e tij, teksa do t’i dorëzojë çelësat e mesfushës madrilene. Dhe në rast se Pogba has në kundërshti nga Mançester Junajtid atëherë do të jetë ai vetë që do të paraqesë kërkesën në klub për t’u larguar.

Një veprim i cili do t’i vendoste anglezët me shpatulla pas muri, teksa do të shtrëngoheshin më pas të pranonin ofertën për 26-vjeçarin, për të mos mbajtur në skuadër një lojtar pa dëshirën e tij. Megjithatë, sërish Junajtid nuk do të dalë e humbur, pasi me siguri ‘Djajtë e Kuq’ do të përfitojnë mbi 100 milionë euro, diçka më shumë se sa shpenzuan kur e rikthyen nga Juventusi në 2016.

/Egi Çabeli-VipSport.al/