Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pas Kofit, Bylisi lë të lirë edhe mesfushorin, gati rikthimi në “shtëpi”

Pas togolezit Kofi Doseh klubi i Bylisit ka ndërprerë marrëdhënien e bashkëpunimit me një tjetër lojtar nga titullarët e sezonit të shkuar, pogradecarin Ildi Shyti që dha një kontribut të çmuar në ngjitjen e mallakastriotëve në Superiore. “E falënderojmë Ildi Shytin një djalë shembullor brenda dhe jashtë fushë duke i shtuar edhe cilësinë e tij si një lojtar mjaft punëtor dhe profesionist”.

“Ildi Shyti dhe klubi ndërpresim marrëdhëniet me mirëkuptim dhe me shtrëngim duarsh, duke e konsideruar si pjesë e rëndësishme të suksesit historik që arritëm në sezonin e shkuar. I urojmë suksese në karrierën e gjatë Ildi Shytit”,  – ka qenë reagimi i klubit të Bylisit.

Nga sa bëhet e ditur, Shyti ka gjetur akordin dhe këtë e ka konfirmuar edhe shefi i klubit pogradecar, Arjan Terolli për “Vipsport”.

Ballshiotët pritet që javën që vjen të përcaktojnë edhe detaje rreth afrimeve apo të bëjnë edhe konfirmime me lojtarët titullarë nga sezoni i shkuar por që iu ka përfunduar kontrata. Presidenca ka si synim që grupi të ruhet gati 80%.

E.S./Vipsport.al/