Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pas Bares edhe Manaj e mbyll në lot, asnjëri nuk do të shkojë në La Liga

Ashtu si Keidi Bare, edhe Rei Manaj do të vazhdojë të qëndrojë në La Liga 2 në sezonin e ardhshëm  pasi skuadra e Albacetes nuk ia doli dot të siguronte ngjitjen në elitën e futbollit spanjoll nëpërmjet play-off. Malaga e Bares u eliminua nga Deportivo një ditë më parë, ndërsa sot të njëjtin fat e kishte edhe Albacete përballë Majorkës.

Në fakt, skuadra e Manajt kishte më shumë shanse për të vazhduar më tej, edhe pse kishte humbur 2-0 ndeshjen e parë. Ekipi i sulmuesit shqiptar, titullar në këtë sfidë, kaloi në avantazh në pjesën e parë me një goditje dënimi të Bela dhe iu afrua shumë herë golit të dytë. Por saktësia para portës e Manajt apo Zozulia la për të dëshiruar dhe pavarësisht dominimit të dukshëm në lojë e raste, goli i dytë nuk erdhi, duke bërë që në finalen e play-off të shkonte Majorka.

Me vërshëllimën përfundimtare, të gjithë lojtarët e Albacetes shpërthyen në lot, duke e ditur se kishin humbur një mundësi shumë të mirë për të shkuar në La Liga, në një edicion ku kishin qenë gjithmonë afër edhe ngjitjes direkte. Megjithatë, ata u larguan nga fusha e lojë mes duartrokitjeve të tifozëve, të cilët i falënderuan në këtë mënyrë për sezonin thuajse të shkëlqyer që kishin kaluar. /vipsport.al/