Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pas afrimeve të fundit në merkato, një futbollist lajmëron ndarjen nga Teuta

Klubi i Teutës e ka nisur vrullshëm merkaton në hyrje teksa ka zyrtarizuar brenda pak ditëve 4 transferime, teksa skuadra ka nisur punën për ndeshjet e turit kualifikues të Ligës së Europës. Megjithatë, në ditën e sotme ka ardhur edhe lajmi se mbrojtësi Esin Hakaj, ka ndërprerë marrëdhënien me bregdetarët. Ka qenë vetë mbrojtësi i majtë që nëpërmjet profilit të tij në ‘Facebook’ ka njoftuar përfundimin e aventurës me ‘Djemtë e Detit’, pas dy viteve.

“Përshëndetje,

Sot zyrtarisht nuk jam më lojtari i Teutës. Dua të falenderoj drejtuesit dhe në veçanti presidentin Edmond Hasanbelliu, tifozët dhe shokët e ekipit për mbështetjen. I uroj suksese ekipit të Teutës. Faleminderit”, ishin fjalët e Hakajt.

Tashmë, 22-vjeçari shkodran është vënë në kërkim të një aventure të re, ndërsa me eksperiencën e grumbulluar do t’i shërbente çdo kujt ekipi në Kategorinë Superiore.

/Egi Çabeli-VipSport.al/