Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Partizani mëson orarin e Championsit, luan pa prozhektorë dhe në vapë

Titulli kampion i siguruar pak javë më parë, i ka siguruar Partizanit pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve ku do ta nisë rrugëtimin nga turi i parë. Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës, nuk ishte shumë me fat për të kuqtë pasi përballë tyre do të jenë azerët e Karabakut, skuadër kjo e njohur në Shqipëri pasi sezonin e kaluar eliminoi Kukësin.

Ndeshja e parë mes Partizanit dhe Karabakut do të luhet në datën 10 korrik, ndërkohë që nuk ishte publikuar ende orari. Sakaq, “VipSport” ka mësuar se Partizani është njohur tashmë me orarin dhe do ta luajë pasdite ndeshjen dhe jo në mbrëmje siç donin tifozët e kuq. Takimi i parë do të luhet në orën 17:30, orar ky jo shumë i përshtatshëm për një ndeshje të tillë duke ditur ehe temperaturat në Tiranë në muajin korrik.  Vlen të theksohet se Partizani është i detyruar të luajë ndeshjet e Europës pa prozhektorë, duke qenë se ndriçimi artificial në stadiumin “Selman Stërmasi”, nuk është i licencuar nga UEFA për ndeshje të tilla.

Sakaq, ndeshja e kthimit do të luhet një javë më vonë në Azerbajxhan, duke filluar nga ora 19:00 dhe është vendosur që ndryshe nga ndeshjet e tjera që luhen në “Tofig Behramov”, ndeshja e kthimit luhet në “Dalga Arena”, stadium modest me një kapacitet prej 6.500 vendesh. Takimi i parë, do të luhet në “Selman Stërmasi” ashtu siç edhe janë luajtur ndeshjet e Superiores për klubin e kuq. /Erjon Allaraj-VipSport.al/