Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pa trajner dhe me titullarët pa kontratë, ja lëvizjet e para për sezonin e ri në Shkodër!

Vllaznia duket e ka nisur që të lëvizë dhe është Suad Lici si administrator së bashku me drejtorin teknik turk Engin Firat, ata që janë duke u angazhuar me ndërtimin e skuadrës për sezonin e ardhshëm.

Në fakt, në një vend të zhvilluar, apo për një klub si Vllaznia do të kishte hije që më parë të bënte me dije emrin e trajnerit të ri, Canajn apo kushdo qoftë dhe duhet ë edhe ai të kishte vendimmarrje në lidhje me merkaton.

Megjithatë, në Shkodër besojnë se rruga e ndjekur do t’u rezultojë e suksesshme. Kështu në listën e pëlqimeve janë dy nga lojtarët e Kastriotit të sezonit të shkuar, Herald Marku si dhe Dejan Shehi, i pari mesfushor dhe i dyti në qendër të mbrojtës. Të dy duhet theksuar se kanë eksperiencën e duhur që të përballojnë ndeshje të Superiores.

Por në Shkodër kanë gjetur akordin edhe me dy brazilianë cilësorë dhe këtë e ka pohuare dhe menaxheri Elton Marini që ka qenë i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në Rtsh të dielën në mbrëmje.

E.S./Vipsport.al/