Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Nzonzi bojkoton Romën, mesfushori nuk shkon për testet mjekësore por shfaqet në Zvicër

Vazhdojnë situatat e pakuptimta te Roma, e cila është kthyer në një klub ku gjithçka është e mundur, si për shembull edhe t’u humbë një lojtar dhe të mos kenë idenë se ku i ka shkuar. Kjo është situata e çuditshme me të cilën janë përballur verdhekuqtë dje kur mesfushori francez Steven N’znzi nuk është shfaqur për testet e detyrueshme mjekësore.

Lojtari dje ka vendosur të mos udhëtojë drejt Romës dhe në kryeqytet nuk ia kishin idenë pse, apo ku gjendej ai. Në klub dinin vetëm se ishte në Paris dhe nuk kishte hipur në udhëtimin që do ta çonte drejt kryeqytetit italian.

Sot, ai ka marrë avionin, por jo për të shkuar në Itali, por në Zvicër, duke përfunduar në qytetin e Gjenevës. Sigurisht që është një sjellje e papranueshme në futbollin profesionist, pro që tregon edhe më shumë kaosin në radhët e Romës.

Sipas mediave italiane, lojtari është i ndërgjegjshëm që mund të ndëshkohet, por njëkohësisht i vetëdijshëm se kështu Roma mund të përshpejtojë shitjen e tij. Olimpik Lion është interesuar për futbollistin dhe sipas të gjitha gjasave, në ditët në vijim mund të ketë biseda konkrete për transferimin e tij në Francë. /vipsport.al/