Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Nxehet merkato e Superiores, ofertë hungareze për Jasir Asanin

Titulli kampion i fituar me Partizanin e sigurisht paraqitjet e mira që ka bërë gjatë ktij sezoni, kanë kthyer Jasir Asanin në një emër të lakuar në merkaton e futbollistëve. Fillimisht ishte një klub izraelit që interesohej për sulmuesin anësor të kampionëve të Shqipërisë, ndërsa tani në skenë ka dalë një skuadër hungareze.

Sipas “infOSport.mk”, nënkampionia e Hungarisë, Mol Vidi, ka shfaqur interes për lojtarin dhe është gati që të paguajë për kartonin e tij. Të njëjtat burime tregojnë për një ofertë prej 550 mijë eurosh për kartonin e lojtarit te klubi i Partizanit, ndërsa nuk ka ende një përgjigje sa i përket transfeirmit apo jo të tij.

Mol Vidi luan në Ligën e Europës dhe kërkon të përforcohet sidomos për turet e mëtejshme, pasi mendohet se do të kalojë pa shumë problem malazezët e Zeta. Gjithsesi, përforcimi i mundshëm me Asanin bëhet më shumë në optikën e kampionatit, ku kërkon të luftojë për titullin kampion në edicionin  ardhshëm. /vipsport.al/