Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Nuk pranoi të bënte foto me tifozen, mbrojtësit të Rumanisë i rrahin të dashurën në stadium

Rumania ka qenë sivjet surpriza në Europianin e 21-vjeçarëve ku pasi mundi Anglinë në kohën shtesë pak ditë më parë, dje barazoi ndaj Francës duke kaluar në turin tjetër. Megjithatë, ky kualifikim është zbehur jo pak për mbrojtësin Kristian Manea i cili është përballur me një situatë aspak të këndshme.

Mbrojtësi rumun ka vrapuar drejt tribunës ku ishte e vendosur e dashura e tij, në mënyrë që të ketë mundësi ta puthë, por para i ka dalë një tjetër vajzë. Ajo ka kërcyer dhe ka kërkuar që të bëjë një foto me mbrojtësin, megjithatë ky i fundit ka refuzuar dhe e ka shtyrë tifozen që kërkoi foto.

Ky veprim i mbrojtësit, nuk është pëlqyer nga të pranishmit që kanë parë skenën dhe duket se inatin e kanë nxjerrë diku tjetër. Mediat rumune raportojnë se dy tifozë kanë rrahur në stadium të dashurën e tij duke e gjakosur ndërkohë që tifozja ka përfunduar në spital. /Erjon Allaraj-VipSport.al/