Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Nuk ndalet Teuta, durrsakët zyrtarizojnë përforcimin e pestë në merkato

Klubi i Teutës është i pandalshëm këtë merkato verore. Durrsakët, pasi zyrtarizuan ditën e sotme transferimin e mesfushorit Albano Aleksi, tashmë kanë mbyllur marrëveshjen dhe kanë zyrtarizuar edhe sulmuesin Arlind Kalaja. Ishte, klubi i Teutës që nëpërmjet faqes së tyre në ‘Facebook’ njoftoi për akordin me futbollistin 23-vjeçar.

Shkodrani, ishte në pronësinë e Kukësit, ndërsa në pjesën e dytë të sezonit ka luajtur për llogari të Kastriotit. Pas përforcimeve në mbrojtje dhe në mesfushë, tashmë Djemtë e Detit kanë transferuar edhe një sulmues.

Kalaja do të jetë menjëherë nën urdhrat e trajnerit, Bledi Shkëmbi, teksa skuadra nuk ka humbur kohë por ka nisur nga përgatitjet për turin eliminator të Ligës së Europës. Klubi bregdetar kërkon një përfaqësim dinjitoz në Europë, për të shkuar sa më larg të jetë e mundur.

/Egi Çabeli-VipSport.al/