Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Nuk ka më dyshime për mbrojtësin e Kombëtares, firmos me ekipin kampion

Paraqitjet e bëra në sezonin e fundit me fanellën e Panetolikosit, e kanë bërë Enea Mihajn të jetë në radarët e shumë klubeve në Greqi dhe jo vetëm. Mesa duket, e ardhmja e tij tashmë është vendosur dhe mbrojtësi 21-vjeçar do të qëndrojë në kampionatin grek, aty ku ka arritur akordin me PAOK-un.

Sipas mediave greke, sot pritet që Mihaj të firmosë kontratën me PAOK-un, ekipin kampion në fuqi ndërkohë që do të bashkohet në stërvitje ditën e nesërme, kur edhe do të nisin zyrtarisht përgatitjet për sezonin e ri. Mihaj i jep fund aventurës me Panetolikosin, skuadër te e cila spikati edhe në sytë e Panuçit duke e grumbulluar për ndeshjet e Kombëtares dhe duke i dhënë vetëm 1 minutë në ndeshje zyrtare.

Sakaq, e paqartë mbetet e ardhmja e Ergys Kaçes i cili gjithashtu është pjesë e PAOK-ut, por kampionët nuk kanë si objektiv ta mbajnë në skuadër dhe synojnë ta shesin ose edhe ta huazojnë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/