Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Nuk ka kthim pas për Grezdën, klubi gjen zëvendësuesit për sulmuesin e Kombëtares

Eros Grezda nuk ka më të ardhme te Rejnxhërsi dhe kjo tashmë duket qartë pasi skuadra skoceze ka udhëtuar drejt Portugalisë ku edhe po kryen fazën përgatitore. Sakaq, me skuadrën nuk ka udhëtuar sulmuesi i Kombëtares që duket se tashmë është më pranë se kurrë largimit nga Glasgou.

Mediat skoceze raportojnë se largimi i Grezdës është vetëm çështje kohe dhe se klubi i ka gjetur edhe pasuesit e tij dhe tashmë prezenca e sulmuesit kuqezi, duket e tepërt. Lënia jashtë për fazën përgatitore, duket se është vetëm një sinjal për Grezdën që nuk po llogaritet më ndërkohë që nga Skocia vjen një tjetër sinjal.

Klubi ka nënshkruar me dy sulmuesa të tjerë të cilët luajnë në krah, ndërkohë që rikthehet edhe një i tretë. Me afrimet e reja, Grezda është ai që tashmë e sheh veten të larguar ndërkohë që pritet që sulmuesi shqiptar të huazohet për të fituar minuta, por nuk përjashtohet mundësia e shitjes nëse mbërrin një ofertë e mirë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/