Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Nga juventin në interist, pas Marota dhe Konte e ka radhën Dani Alvesh!

Dani Alvesh është gati të kthehet në Itali, ku për një sezon veshi fanellën e Juventusit. Mbrojtësi ka lënë PSG-në dhe është në kërkim të një aventure të re, ndoshta e fundit në futbollin e rëndësishëm për brazilianin i cili nuk ka ndër mend të heqë dorë nga objektiva të rëndësishëm edhe pse është 36-vjeçar.

Sipas “France Football”, atë e tundon ideja që të bashkohet me Antonio Konten në Serinë A, duke veshur fanellën e rivalëve historikë të Juventusit, atë të Interit. Sipas të njëjtit burim, Konte ka bërë të qartë se Alvesh është perfekt për modulin e tij të lojës 3-5-2, dhe ka udhëzuar klubin që të kontaktojë me futbollistin i cili padyshim që do t’i jepte një dorë për të ecur para në pretendimet që kanë zikaltërit.

Por nuk do të jetë e thjeshtë të bindet braziliani, pasi raportohet se për të janë interesuar edhe Mançester Siti dhe Borusia Dortmund, të cilët i kanë vënë para projekte po aq interesante lojtarit. /vipsport.al/