Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Nga i padëshiruar në pjesë të projektit me trajnerin e ri, një tjetër shans për Silvën te Milani

Klubi Milanit është në pritje të zyrtarizimit të trajnerit të ri. Mes shumë mundësi ai do të jetë Marko Xhampaolo, i cili në sezonin e fundit ishte në drejtimin e Sampdorias. Në varësi të trajnerit, më pas do të zbatohen edhe planet e merkatos.

Ndërkohë, aktualisht në repartin e avancuar të kuqezinjve është shtuar edhe Andre Silva. Portugezi mbylli huazimin te Sevilja dhe u rikthye në Milano, aty ku dështoi të linte shenjën  e tij në sezonin e parë. Megjithatë, nëse Xhampolo merr në dorëzim skuadrën, atëherë luzitani do të jetë pjesë e Milanit, me teknikun që preferon të luajë me dy futbollistë në vijën e sulmit.

Tekniku do të kërkojë të gjejë një mënyrë që Silva dhe Kutrone të funksionojnë së bashku, sigurisht me portugezin pak më të tërhequr duke e lënë polakun më të lirë në zonë. Një ide interesante, e cila nëse aplikohet në mënyrën e duhur mund t’iu shkaktojë telashe cilës do mbrojtje në Itali.

/Egi Çabeli-VipSport.al/