Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Në Spanjë insistojnë: Klubet e La Liga i kanë ngulur sytë Manajt

Rei Manaj sapo ka mbyllur me një zhgënjim sezonin e tij të dytë në Spanjë, pasi nuk arriti të ngjitej me Albaceten në La Liga. Por me sa duket, edhe pse ka kontratë me klubin për të vazhduar aty edhe për katër vite të tjera, e ardhmja e futbollistit mund të jetë në elitën e futbollit spanjoll.

Manaj ka një kontratë me Albaceten deri në vitin 2023, pasi klubi ka blerë kartonin e tij nga Interi sepse është bindur për cilësitë e lojtarit. Por në mediat spanjolle insistohet se paraqitjet e Albacetes në këtë edicion kanë qenë mbi pritshmërinë dhe kjo ka bërë që skuadrat e La Liga të monitorojnë me shumë interes disa emra në përbërjen e këtij ekipi, mes të cilëve edhe sulmuesin shqiptar.

Nuk përmendet se cili klub është interesuar për Manajn, por sipas “5maseldescuento”, lojtari ka treg në La Liga dhe Albacete tashmë ka në dorë të vendosë nëse do ta mbajë apo nëse do ta sakrifikojë për të siguruar të ardhura që do të investojë në lojtarë të rinj. /vipsport.al/