Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Në Izrael i frikësohen Laçit, kujtojnë fatin e trajnerit të Anorthosis

Ndeshjet në turin e parë të Ligës së Europës mes Hapoel Ber Sheva dhe Laçit sigurisht që shohin skuadrën izraelite si favorite për të kaluar më tej në turne. Eksperienca në këto vite në Europë duke luajtur me skuadra më të forta, por edhe fakti që është një klub i ndërtuar me një buxhet më të madh, bën që izraelitët të shfaqen si favoritë ndaj kurbinasve.

Megjithatë, në Izrael janë shumë të kujdesshëm pasi kanë parë se Laçi bën surpriza herë pas here. Dhe në mediat izraelite është trumbetuar shumë fakti se si me të njëjtin status prej jofavoriti, Laçi kaloi një ekip me emër si Anorthosis një vit më parë. Një eksperiencë e cila ata kujtojnë se i ka kushtuar shumë shtrenjtë trajnerit izraelit Roni Levi.

Pikërisht ky i fundit ishte tekniku i Anorthosis gjatë verës së kaluar, por u shkarkua nga drejtuesit e klubit pasi dështoi përballë Laçit në Europë. Levi është kthyer tashmë në Izrael ku drejton Beitar Jeruzalem pas asaj eksperience jo shumë të lumtur në Qipro për faj të Laçit. /vipsport.al/