Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Në grupet e Champions dhe shok me Gjimshitin, Guarin sakrifikon për t’u rikthyer në Itali

Ditët e fundit ka filluar të përflitet gjithnjë e më shumë se përforcimi i parë i Atalantës për sezonin e ardhshëm, do të jetë ish-mesfushori i Interit, Fredi Guarin. Kolumbiani është prej 3 vitesh pjesë e kampionatit kinez teksa aktivizohet me skuadrën e Shangai Shenhua.

Megjithatë, ideja për t’u rikthyer sërish në Europë dhe në një kampionat të cilin e njeh mirë, duket se e ka ‘joshur’ 32-vjeçarin. Ndërsa, duke shtuar edhe faktin se bergamaskët janë të kualifikuar në grupet e Ligës së Kampionëve, atëherë kjo e bën klubin më atraktivë në sytë e Guarin.

Madje, mesfushori është i gatshëm të ulë edhe rrogën që përfiton në Kinë, për të shijuar edhe njëherë emocionet e futbollit europian. Palët kanë nisur bisedimet dhe nëse marrëveshja mbyllet me sukses, atëherë ky do të ishte një investim me shumë vlera për skuadrën në të cilën aktivizohen edhe dy shqiptarët Gjimshiti dhe Berisha, duke ditur eksperiencën e Guarin.

/Egi Çabeli-VipSport.al/