Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Napoli kërkon të parakalojë edhe Liverpulin, i tregon PSG-së çmimin e Kulibalisë

Në merkaton e verës janë të shumtë emrat që po lakohen për t’u transferuar në skuadra të ndryshme dhe natyrisht, Matijs De Ligt është për momentin më i kërkuar. Mbrojtësi dhe kapiteni 19-vjeçar i Ajaksit synohet nga shumë skuadra dhe mes tyre është edhe PSG-ja.

Mesa duket, parisienët nuk kanë në plan të qëndrojë vetëm pas De Ligt, pasi dëshira e tyre kryesore është një tjetër mbrojtës. PSG synon që të sigurojë shërbimet e mbrojtësit shtatlartë Kalidu Kulibali i cili po tregon një formë mjaft të mirë në Serinë A italiane.

Për shërbimet e tij, PSG ka ofruar plot 85 milionë euro por presidenti Aurelio De Laurentis ka një kërkesë të çmendur. Ai synon që ta shesë për plot 120 milionë euro dhe duket se nuk ka ndërmend ta lejojë të largohet për më pak. Kujtojmë që Liverpuli theu një rekord transferimi duke marrë Van Dijk për 80 milionë euro. /Erjon Allaraj-VipSport.al