Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Miqësorja e parë në Superiore / Teuta-Laçi zbresin në fushë me formacione mikse dhe afrime të reja!

Teuta dhe Laçi përballen sot në orën 17:30 në stadiumin “Niko Dovana” në testin e tyre të parë miqësor në prag të sfidave europiane. Të dyja ekipet kanë një javë që janë zbritur në fushwn e stërvitjes dhe kanë nisur përgatitjet.

Duhet theksuar se nga të dyja ekipet ka pasur largime dhe afrime, ndërsa duhet theksuar se durrsakët deri më tani kanë qenë më efikas në merkato. Kanë afruar lojtarë cilësorë si: Todorovski, Kuro, Hakaj, ashtu si dhe kanë bërë largime edhe të titullarëve.

Skuadrat do të zbresin në testin e sotëm në fushë me formacione mikser, ku bien në sy edhe lojtarë në provë si: Turkaj, Zaimi e Teko te laçi. Ja 11-shet e të dyja ekipeve…

Teuta: Hidi, Beqja, Shkalla, Arapi, Todorovski, L. Beqja, Sidibe, Gashi, Progni, Vila, Bushiç. Trajner: B.Shkëmbi.

Laçi: Sali, Deliu, Frangaj, Domgjoni, Turkaj, Eller, Zaimi Teko, Lushkja, Shtubina, Berisha. Trajner: S. Starova.