Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Milani përjashton djaloshin e akademisë, kuqezinjtë nuk kanë vend për Kutronen

E ardhmja e sulmuesit të Milanit, Patrik Kutrone është në udhëkryq. Tek kuqezinjtë sulmuesi duket se nuk ka më vend, teksa titullar i padiskutueshëm është polaku Kristof Piotek. Ndërkaq, italiani nuk kënaqet me minutat e reduktuara përballë Piotek dhe do të kërkojë një akomodim të ri, edhe pse shumë do të varet nga paraqitja e Kutrones në kampionatin europian të U 21, i cili do të fillojë ditën e nesërme.

Megjithatë, edhe në Kombëtaren axurre, sulmuesi i kuqezinjve duhet t’i bëjë llogarite me Moise Kin, i cili nga ana tjetër nuk shpërdoron mundësitë e dhëna kur zbret në fushë, teksa e ka provuar me Juventusin. Por, edhe pse nuk është aktivizuar me vazhdimësi, Kutrone ka fituar pëlqimin e Montelas te Fiorentina.

Ndërsa, i interesuar mbetet edhe klubi i Sasuolos, i cili ka pasur gjithnjë filozofinë për të integruar sa më shumë të rinj vendas të talentuar. Dhe mund të ishte klubi ideal për Kutronen, për t’u rritur ende profesionalisht, duke qenë se Milani e ka blinduar repartin e sulmit.

/Egi Çabeli-VipSport.al/