Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Milani përgatit rikthimin e mesfushorit në Itali, kuqezinjtë i ofrojnë Arsenalit kartonin e Kesi

Klubi i Milanit në këtë merkato do t’i duhet të tregohet shumë i kujdesshëm me anën financiare. Kuqezinjtë janë nën lupën e UEFA-s për Fair Play-in financiar dhe në këtë mënyrë janë të detyruar të numërojnë çdo shpenzim në merkato. Sakaq, edhe pse skuadra ende nuk ka një trajner i cili të nisë strategjinë dhe të mendojë për emrat që i nevojiten në organikë, drejtuesit e klubit me në krye Maldinin kanë bërë një ofertë në drejtim të Arsenalit për mesfushorin, Torreira.

Lukas torreira, ka qenë më parë pjesë e Serisë A, teksa është aktivizuar me Sampdorian dhe kuqezinjtë po provojnë tyë shfrytëzojnë këtë fakt. Megjithatë, Arsenali nuk duket aspak i kënaqur me 38 milionët e ofruara nga Milani. Anglezët kërkojnë të paktën mbi 40 milionë për të nisur bisedimet.

Megjithatë, për vetë ngërçin financiar, kuqezinjtë kanë menduar edhe një opsion tjetër. Italianët janë të gatshëm t’i ofrojnë topçinjve kartonin e mesfushorit Frenk Kesi, për të realizuar kështu një shkëmbimi kokë më kokë. Por, varet se si do të merret ky propozim nga Arsenali.

/Egi Çabeli-VipSport.al/