Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Milani kërkon të bëjë një rikthim në merkato, hedh sytë nga ylli i Arsenalit

Me ardhjen e Xhampaolos në krye të stolit të Milanit, kuqezinjtë presin që të ndërtojnë një skuadër që mund të konkurrojë për në Ligën e Kampionëve, si edhe të bëjë paraqitje të mira në Europa League. Merkatoja në shtëpinë kuqezi, nuk ka nisur ende megjithatë kanë nisur interesimet e para.

Milani ka hedhur sytë nga ylli i Arsenalit, Lukas Torreira i cili duket se do të rikthehet në Itali pas një sezoni larg. Sipas mediave italiane, vetë dëshira e futbollistit është që të largohet duke qenë se te Arsenali nuk ndihet i lumtur dhe gjithçka mund të zgjidhet pasi të mbyllë ndeshjet me Uruguain në Kupën e Amerikës.

Problem në transferimin e tij, mbetet kostoja e futbollistit për të cilin Arsenali kërkon rreth 35 milionë euro. Kjo shumë, duket e madhe për Milanin që ka jo pak probleme financiare dhe hetime nga UEFA. /Erjon Allaraj-VipSport.al/