Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Mesfushori i Shpresave nis bisedimet me Fenerbahçen, nën vëzhgim prej disa muajsh

Një futbollist i përfaqësueses Shpresa mund t’i bashkohet shumë shpejt ekipit të njohur turk të Fenerbahçes. Omar Imeri, mesfushori i talentuar kuqezi i cili është pjesë e Shkëndijës së Tetovës, sipas mediave turke ka nisur bisedimin me skuadrën e njohur të qytetit të Stambollit.

Në një nga emisionet sportive të TRT Spor, është diskutuar për merkaton e futbollistëve dhe duke u ndalur te ajo e Fenerbahçes, është komentuar edhe transferimi i mundshëm i Elif Elmas larg këtij ekipi në verë, pasi ndiqet me interes nga shumë klube europiane. Gazetarët kanë bërë të ditur se klubi ka gjetur prej kohësh një zëvendësues mëse të përshtatshëm.

Sipas tyre, Imeri dhe përfaqësuesit e Fenerbahçes janë në bisedime për një transferim të mundshëm, edhe pse mbetet për t’u parë qëndrimi i Shkëndijës së Tetovës rreth kësaj çështje.

Vëzhguesit e Fenerbahçes kanë ndjekur lojtarin në ndeshjet që ky i fundit ka luajtur në kampionatin e Maqedonisë së veriut, por edhe në ato me fanellën e përfaqësueses Shpresa, ku mesfushori luajti titullar si në sfidën e marsit të humbur 1-2 në vendin tonë, ashtu edhe në atë të 10 ditëve më parë, kur kuqezinjtë barazuan 2-2 në Stamboll. / vipsport.al/