Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Me largimin e De Rosit diçka u ‘thye’, legjenda e madhe romane merr vendimin përfundimtar

Ky nuk ishte një sezon për t’u mbajtur mend nga klubi i Romës. Verdikti përfundimtar i kampionatit përcaktoi se verdhekuqtë në sezonin e ri nuk mund të marrin pjesë në Ligën e Kampionëve, ndërsa edhe në këtë edicion i dhanë lamtumirën kompeticionit më të rëndësishëm europian shumë shpejt, teksa u eliminuan në raundin e 1/16-tave nga Porto.

Ndërkohë, fundi i sezonit solli edhe lamtumirën e një prej idhujve më të rëndësishëm të ultrasve romanë, kapitenit Daniele De Rosi. Mesfushori, i detyruar nga vendimi i klubit për të mos i rinovuar kontratën, tashmë do t’i duhet të mendojë për një eksperiencë të re. Ndërkaq, largimi i De Rosit, dukej se ishte një zgjedhje e drejtpërdrejt nga ana e presidentit të klubit kryeqytetas.

Ndërkaq, në strukturat e klubit ishte edhe legjenda e madhe e klubit, Françesko Toti. Toti, ishte kundër atij trajtimi të De Rosit dhe mesa duket diçka është thyer mes tij dhe drejtuesve më të lartë. Së fundmi, duket se ish-sulmuesi ka vendosur të tërhiqet nga posti në klub, teksa do e zyrtarizoi vendimin me anë të një konference për shtyp në ditët në vijim.

/Egi Çabeli-VipSport.al/