Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Mbrojtësi kuqezi zyrtarizon largimin: Më e mira për mua është një rrugë tjetër, faleminderit!

Naser Aliji i ka dhënë lamtumirën ditën e sotme Dinamo Bukureshtit dhe do të rikthehet në kampionatin zviceran. Mbrojtësi i Kombëtares, nëpërmjet një postimi në “Instagram” u shpreh se kjo është zgjidhja më e mirë për të dhe se duhet të ndjekë një rrugë tjetër.

Ai ka falënderuar stafin dhe shokët e skuadrës të cilët e kanë mbështetur në një moment të vështirë. Aliji kishte kohë që nuk luante dhe ishte Dinamo Bukureshti, skuadra e cila e ndihmoi jo pak duke e rikthyer në fushën e blertë.

“Përshëndetje tifozë të Dinamos, dua t’iu them se sot përfundon aventura ime me Dinamo Bukureshtin. Mendoj se për mua është më mirë të zgjedh një rrugë tjetër por dua të falënderoj të gjithë shokët e skuadrës dhe tifozët për mbështetjen. Ju uroj të gjitha të mirat”, shkrun Aliji. /Erjon Allaraj-VipSport.al/