Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Marrin fund dilemat, ja kur prezantohet trajneri i ri i Partizanit

Partizani ka vendosur t’i japë fund dilemave në lidhje me trajnerin e ri që do të drejtojë skuadrën sezonin e ardhshëm. Që prej largimit të Skënder Gegës, në lidhje me stolin e kampionëve në fuqi janë lakuar shumë emra trajnerët si vendas ashtu edhe të huaj por ende në fakt nuk ka pasur asgjë konkrete deri më tani.

“VipSport.al” ka mësuar se klubi i kuq ka vendosur që të prezantojë trajnerin e ri ditën e hënë dhe menjëherë do të fillojë nga puna për përgatitjet e sezonit të ardhshëm dhe për Ligën e Kampionëve. Trajneri i ri do të prezantohet në zyrat e klubit nga drejtori Olsi Rama.

Një nga pretendentët kryesorë për stolin e të kuqve, ishte Sormani por së fundmi në listë ka dalë një tjetër emër dhe me shumë gjasa në krye të stolit do të emërohet ish-trajneri i Torinos, Franko Lerda i cili edhe në Itali e shohin si trajnerin e ardhshëm. /Erjon Allaraj-VipSport.al/