Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Maldini fikson lojtarin e Realit, mbrojtësi ‘peng’ i kushteve të madrilenëve

Pak ditë më parë, drejtori i Milanit, Maldini ishte me mision në Spanjë, teksa studio disa mundësi për klubin e tij. Legjenda e kuqezinjve, detyruar edhe nga gjendja e vështirë financiare e Milanit, ka nisur të mendojë për një merkato ‘low cost’ dhe kryesisht e orientuar drejt futbollistëve të rinj në moshë.

Ky është edhe objektivi i ri i klubit, për të gjetur të rinjtë e duhur në mungesë të anës financiare, për të provuar sërish sezonin e ardhshëm, nën urdhrat e trajnerit të ri, Marko Xhampaolo kualifikimin në Ligën e Kampionëve. Në këtë formë, Maldini tashmë është vënë në ndjekje të mbrojtësit të majtë, Teo Hernandez. 21-vjeçari, duket se në një mënyrë është i detyruar të largohet nga Madridi, duke parë transferimin më të ri të Mendi, por edhe konkurrencën e Marselos.

Kuqezinjtë kërkojnë të përfitojnë nga situata, por lojtari ka mbetur peng i kushteve të Realit. ‘Los Blancos’, kërkojnë një huazim me detyrim blerje, ndërsa Milani nuk është i bindur dhe ofron vetëm të drejtën e blerjes. Megjithatë, gjuha e përbashkët mund të gjendet së shpejti dhe italianët të bëjnë një sforco për t’i dhuruar trajnerit përforcimin e parë në merkato.

/Egi Çabeli-VipSport.al/