Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Lerda nis punën te Partizani, ekipi zbret në fushë për herë të parë në Slloveni

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, sot ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në drejtimin e të kuqve, të cilët kanë mbërritur që në orët e para të mëngjesit në Slloveni. Klubi kryeqytetas do të qëndrojë atje deri në ditët e para të korrikut, për të përgatitur ndeshjet e Ligës së Kampioneve që do të luajë ndaj Karabak.

Skuadra ka zbritur në fushën e lojës sot pasdite me ndryshime në përbërje, ku binte në sy sigurisht prania e Hakajt dhe Kordeiros, dy lojtarëve të cilët pritet të jenë krahët e rinj të prapavijës së të kuqve në sezonin në vijim. Sigurisht që është punuar në aspektin fizik, në një moment kur lojtarët sapo janë kthyer nga pushimet, por edhe me top, pasi Lerda ka dashur të shohë në veprim futbollistët që në këtë ditë të parë në tokën sllovene dhe të fillojë t’u ngulitë atyre idetë e tij.

Të kuqtë, pasi kanë njohur kundërshtarin në Ligën e Kampioneve, pritet që në ditët në vijim të ndërtojnë planin si të jenë në maksimum në ndeshjet europiane. Për këtë arsye do të zhvillojnë disa ndeshje miqësore ku një prej tyre është ajo ndaj FK Sarajevo më 23 qershor. /vipsport.al/