Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Largimi i Alijit nga skuadra që e riktheu në futboll, zbardhet e vërteta

Naser Aliji nuk do të luajë më në kampionatin rumun dhe ky lajm është bërë i ditur ditë më parë, ku u raportua se klubi i Dinamos së Bukureshtit, nuk ia ka rinovuar kontratën për shkak se nuk është më në planet e skuadrës. Trajneri Mircea Redniç që edhe e afroi Alijin te Steaua u shkarkuar dhe së bashku me të u larguan edhe shumë futbollistë.

Mesa duket, gjërat kanë ndryshuar dhe mediat në Rumani kanë zbuluar se e vërteta me Alijin qëndron ndryshe. Klubi ka kërkuar që ta ketë edhe për këtë sezon por ka qenë vetë Aliji ai që ka shprehur dëshirën për t’u larguar. I afruar në nëntor pas një periudhe të vështirë për shkak se babai i tij ndërroi jetë, Aliji arriti të kthehej në titullar dhe protagonist te Steaua.

Mbrojtësi i Kombëtares ka kërkuar nga klubi të largohet dhe pritet që të firmosë në kampionatin zviceran. Ai do që të jetë pranë familjes së tij dhe pikërisht kjo, është arsyeja e cila e ka shtyrë Alijin që të largohet nga Steaua, skuadër që e riktheu në fushën e blertë pas një pauze të konsiderueshme. /Erjon Allaraj-VipSport.al/