Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

KAS lë Skënderbeun pa Europë, shtyn datën e vendimit

Ditët e fundit, Skënderbeu doli në një komunikatë për shtyp ku njoftoi se është vendosur që vendimi të jepet në datën 21 qershor, megjithatë gjërat duket se kanë ndryshuar. Klubi korçar ka dhënë ditën e sotme një tjetër vendim.

KAS i ka shkruar një letër zyrtare ku e njofton se vendimi do të jepet në korrik dhe ekzaktësisht në datën 12 korrik, datë deri në të cilët korçarët janë të detyruar të presin. Kujtojmë që në datën 11 korrik do të luhet turi i parë i Ligës së Europës dhe vendimi i KAS do të jepet një ditë më vonë, që do të thotë se këtë sezon, Skënderbeu nuk luan në Europë.

“Të dashur tifozë dhe sportdashës të KF Skënderbeu, ju bëjmë me dije se palët në gjykim janë njoftuar sot nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv për shtyrjen e vendimit përfundimtar.

KF Skënderbeu do të njihet me vendimin në datë 12 korrik”, shkruhej në njoftim. /Erjon Allaraj-VipSport.al/