Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Lacio zgjedh Strakoshën para milionave, portieri është i paprekshëm

Klubi i Lacios ka vendosur që të mos i përgjigjet pozitivisht ofertave për Thomas Strakoshën. Për portierin nuk kanë munguar ofertat tunduese, por në Romë janë të bindur se nuk kanë marrë ende maksimumin nga ai, ndaj çdo ofertë që do t’u vijë bardhekaltërve do të kthehet mbrapsht me një “jo, faleminderit”.

Sipas “La Gazzetta Dello Sport”, te Lacio besojnë verbërisht te aftësitë e Strakoshës dhe jo vetëm për faktin që Igli Tare e njeh që të vogël farë lidhjes miqësore që ka me babain e tij, Foto Strakoshën. Portieri ka treguar në fushë se e meritonte vendin si titullar në këtë klub të rëndësishëm në Serinë A dhe me këto paraqitje ka bindur jo vetëm italianët, por edhe klubet angleze që janë vënë në ndjekje të tij.

Arsenal e Uest Hem ishin skuadrat më ngulmuese, sipas të njëjtit burim, por Lacio ka vendosur që të mos largojë lojtarin duke i besuar atij edhe për të ardhmen në këtë projekt me Simone Inzagin në pankinë. Edhe pse mendohet se ofertat mund të arrijnë shifra të rëndësishme, deri në 50 milionë euro, në klubin italian mendojnë se të zëvendësojnë Straloshën do të jetë shumë e vështirë ndaj për këtë arsye do të refuzohet edhe këtë vit çdo lloj oferte që vjen për të. /vipsport.al/