Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Laçi zyrtarizon edhe dy lojtarët e ardhur nga Greqia

Kanë mjaftuar dy miqësoret ndaj Teutës dhe Kukësit, si dhe pak ditë stërvitje, që në Laç të binden plotësisht nga lojtarët shqiptarë që janë rritur dhe formuar si futbollistë në Greqi, pikërisht mesfushorin Aleksandros Zaimi dhe sulmuesin Renato Spahiu.

Të dy janë lojtarë me të ardhme dhe në klubin kurbinas në sezonet e fundit e kanë përqendruar merkaton te elementët cilësorë. Trajneri Sulejman Starova i ka provuar edhe si titullarë në dy miqësoret që ka luajtur, dhe si Zaimi ashtu edhe Spahiu kanë dhenë shenja mjaft të mira.

Tashmë Laçi është hedhur sërish në sulm dhe po synon që të afrojë lojtarë me eksperiencë, por natyrisht edhe elementë të talentuar.

E.S./Vipsport.al/