Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kukësi sqaron të ardhmen e blerjes më të bujshme: Rikthehet në fundjavë

Në merkaton e janarit, blerja më e bujshme e Kukësit padyshim që ishte afrimi i Valdet Ramës. Ish-mesfushori i Kombëtares arriti të kthehet në protagonist te Kukësi dhe me paraqitjet e tij me fanellën e verilindorëve, zuri një pjesë të rëndësishme në skuadër.

Në stërvitjen e parë të Kukësit, Rama nuk ishte i pranishëm duke bërë që të spekulohet në lidhje me një largim të mundshëm tijin. Megjithatë, lubi verilindor ka dalë sot në një komunikatë për shtyp duke hedhur poshtë zërat për një largim dhe duke dhënë garanci për Ramën.

“Duke iu referuar spekulimeve të medias, për largimin e Valdet Ramës nga skuadra jonë, njoftojmë tifozët dhe të gjithë opinionin sportiv, se mesfushori është në kontratë me FK Kukësin dhe do i bashkohet ekipit në fundjavë për të zhvilluar fazën përgatitore”, shkruhej në postimin e klubit verilindor. /Erjon Allaraj-VipSport.al/