Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kukësi përgatitet për finalen e Kupës, jep detajet e udhëtimit për tifozët

Kukësi dhe Tirana do të ballafaqohen nesër në stadiumin “Elbasan Arena” për finalen e Kupës së Shqipërisë ku dy skuadrat synojnë që të mbyllin sezonin me një trofe, ndërkohë që Tiranës do t’i jepte mundësinë për të luajtur në Europë. Të dyja skuadrat e kanë vlerësuar maksimalisht finalen dhe e dinë mirë rëndësinë e tifozëve në ndeshje të tilla.

Kështu, klubi i Kukësit ka vendosur autobusë falas për tifozët e tyre duke ua bërë më të lehtë që të jenë të pranishëm në një ndeshje të tillë. Sakaq, nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, klubi i Kukësit ka dhënë edhe detaje në lidhje me autobusët dhe nisjet e tyre nga Kamza, Kukësi dhe nga Durrësi.

Njoftim i klubit:

“Të gjithë tifozët, që dëshirojnë të udhëtojnë me autobusët që Klubi ynë ka mundësuar, për ndeshjen finale të Kupës së Shqipërisë, FK Kukësi – KF Tirana, i njoftojmë, se nisja drejt qytetit të Elbasanit, nga Kukësi, do të bëhet në orën 15:00 pranë stadiumit “Zeqir Ymeri”.

Për tifozët, që do të nisen nga Kamza dhe Durrësi, njoftojmë, se duhet të deklarojnë numrin e saktë dhe, në një moment të dytë, do të bëhet publikimi i orareve dhe vendeve të nisjes!

Ndërkohë që çmimet e biletave janë:

Tribuna Vip: 2.000 lekë.

Tribuna A+B: 1.000 lekë.

Tribuna C,D, E,F dhe G: 2.00 lekë.

Biletat mund ti siguroni në Tiranë te dyqani zyrtar i FSHF si dhe biletaria e stadiumit “Elbasan Arena’”, shkruhej në njoftimin e klubit verilindor. /Erjon Allaraj-VipSport.al/